Zrzut ekranu 2024-03-7 o 11.59.33

Konsultacja behawioralna konia

200.00

Lokalizacja

Mazowieckie

Z końmi jestem związana od 15 lat.

Jestem certyfikowanym zoopsychologiem/behawiorystą koni Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii. Dodatkowo z tzw. „metodami naturalnymi” obcowałam od około 10 lat. Przez 1,5 roku pracowałam również jako instruktor jazdy konnej zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Konsultacja obejmuje: obserwację, analizę zachowań oraz plan terapii behawioralnej. Oferuję pomoc przy pracy z ziemi jak i z siodła.

Wychodzę z założenia, że nie technika jest najważniejsza, a podejście z ogromem miłości, cierpliwości i empatii do koni . Metody pracy są dostosowywane indywidualnie do danej pary koń-człowiek.

Celem mojej pracy jest zbudowanie partnerskiej relacji z koniem opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku i z poszanowaniem jego psychicznych i emocjonalnych potrzeb oraz przy użyciu zrozumiałego dla niego języka. Podstawą mojej filozofii jest to, że nie ma źle wykonanych ćwiczeń – koń ma prawo „skorzystać” z powątpiewania, zastanowić się i przemyśleć. W pracy z końmi ważne jest, aby dać im jak największe szanse poprawnego wykonania ćwiczenia. Jeżeli dane ćwiczenie konia przerasta – wtedy dzielimy je na kilka prostszych, tak by mógł je efektywnie wykonać i odniósł swój mały sukces, co buduje w nim poczucie pewności siebie.

W TRAKCIE TERAPII BEHAWIORALNEJ OFERUJĘ:

– pracę opartą głównie na wzmocnieniu pozytywnym przy użyciu klikera ale również z elementami wzmocnienia negatywnego jak i metod pracy Linda Tellington-Jones TTEAM (podstawą mojej pracy jest obserwacja konia, sygnałów stresu, dostosowywanie narzędzi w stosunku do danego konia i sytuacji, praca oparta na teorii uczenia)
– pracę budującą motywację u konia i rozwijającą kreatywność
– pracę z „trudnymi” końmi – wygaszanie niepożądanych zachowań np. kopanie, gryzienie etc.
– odwrażliwianie koni na straszne dla niego bodźce
– -naukę wchodzenia do przyczepy
– trening medyczny (podawanie kropli do oczu, mierzenie temperatury, podawanie kopyt, zastrzyki)0
– naukę podstawowych zachowań: podawanie nóg, ustępowanie od nacisku, prowadzenie na uwiązie, spokojne stanie w trakcie czyszczenia
– pracę w siodle (prawidłowa reakcja na pomoce, lekkość reakcji ze zwróceniem uwagi na odpowiednią biomechanikę)
– podstawy pracy na wolności
– ćwiczenia korekcyjno-sensoryczne
– „treningi” eksploracyjne dla koni, które z powodów zdrowotnych muszą stać dłuższy czas w boksie

Wystawione przez Joasia
Dodano: 22:34 / 18/09/2024
- +
Pokaż numer telefonu

101wyświetleń

Wyślij wiadomość